7 věcí, které ničí vaši štítnou žlázu + recept na léčivý nápoj


0
1 share

Štítná žláza je hlavní kontrolní orgán, který kontroluje to, jak tělo využívá energii, syntetizuje bílkoviny a také určuje to, jak citlivě reaguje váš organismus na ostatní hormony.

Existuje mnoho věcí ovlivňujících činnost štítné žlázy. Dnes si povíme o těch látkách, které na ni působí toxicky a také uvedeme recept na nápoj, který ji opět přivede do normálu.

 

Následujících 7 věcí se běžně nachází v domácnostech a nepříznivě ovlivňuje vaši štítnou žlázu či ji dokonce mohou i zničit.

1) Pesticidy

Studie ukazují, že vdané ženy mají mnohem vyšší riziko rozvoje onemocnění štítné žlázy jako jiné ženy.

Příčina bude zřejmě ve zvýšeném používání některých látek uvedených níže. Jiné studie zase zjistily, že 60 % z dnes používaných pesticidů ovlivňují produkci hormonů štítné žlázy.

Mnohé domácí čistící prostředky, hlavně ty s antimikrobiálními vlastnostmi či zahradní postřiky na plevel, snižují funkci štítné žlázy a zvyšují inzulínovou rezistenci.

2) Sója a sójové výrobky

Fytoestrogeny nacházející se v sóji snižují aktivitu enzymu štítné žlázy peroxidázy, který je zodpovědný za tvorbu dalších hormonů.

Sója dokáže narušit normální činnost štítné žlázy i tím, že snižuje tělesnou využitelnost jódu.

Dělá to tak, že blokuje proces, při kterém se jód zabudovává do hormonů štítné žlázy.

3) Fluor

Podle některých zdrojů 2 až 5 mg fluoru denně po dobu několika měsíců dokázalo výrazně snížit funkci štítné žlázy.

Tento problém se týká hlavně lidí, kteří žijí v oblastech, kde se fluor přidává do pitné vody (údajně kvůli snižování tvorby zubního kazu).

Doporučuje se vyhýbat se takové vodě a také nepoužívat zubní pasty či dentální vody s obsahem fluoru.

4) Brom a bromidy

Brom je pro štítnou žlázu silně toxický. Bohužel, dnes se nachází ve velkém množství domácích produktů – od čistících prostředků, přes těstoviny až po domácí elektrické spotřebiče, koberce a nátěry na nábytek, kde se využívá jako látka proti hoření.


Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *