Fenomenální milionářský řez


0
1 share

SUROVINY

Těsto (1 šálek = 250 ml):

1/4 šálkuhnědý cukr
1 šálekkr. cukr
3 a 3/4 šálku hladká mouka
450 gmáslo
1/2 lžičkysůl

Karamelová vrstva:

1 lžícemořská sůl
2 šálkykr. cukr
1 šáleksmetana ke šlehání
220 gmáslo

Krém:

1/4 šálkuhnědý cukr
1/2 šálkukr. cukr
1,5 šálkuhladká mouka
2 lžícesmetana ke šlehání
1 šálekčokoládové lupínky
1 lžičkavanilkový extrakt
220 gmáslo
1/2 lžičkysůl

Vrch:

1,5 šálkyčokoládové lupínky
1 šáleksmetana ke šlehání
1 lžičkavanilkový extrakt

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů a připravíme si formu na pečení (33 x 23 cm), kterou vyložíme papírem na pečení.
  2. Máslo s cukrem vyšleháme mixérem do pěny a postupně přidáme mouku a sůl. Připravené těsto navrstvíme do formy a pěkně uhladíme (trochu navýšíme i kraje). Pečeme cca půl hodiny a necháme vychladnout.

  3. Cukr v hrnci zkaramelizujeme, přidáme máslo a odstavíme. Hned přidáme smetanu a důkladně spojíme. Na závěr přidáme 1 lžíci mořské soli. Jednu polovinu připraveného karamelu nalijeme na upečené těsto a odložíme do chladničky ztuhnout minimálně na jednu hodinu. Druhou polovinu karamelu navrstvíme do skleněné nádoby a odložíme do chladničky (spotřebujeme při jiném koláči nebo jako toping na zmrzlinu, palačinky, …).

  4. Máslo utřeme s cukrem do pěny, přidáme smetanu a vanilku. Dobře spojíme a pak přidáme mouku a 1/2 lžičky soli. Nakonec vmícháme čokoládové lupínky (pokud nemáme, můžeme použít i hořkou čokoládu, kterou nakrájíme na drobno). Navrstvíme na ztuhlý karamel a pěkně uhladíme.

  5. Na vrch si připravíme čokoládovou polevu. Smetanu na šlehání ohřejeme (nesmí nám vřít) a odstavíme, přidáme čokoládu a vanilkový extrakt. Mícháním rozpustíme a navrstvíme na krém. Necháme ztuhnout. Dobrou chuť!


Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *