Hovězí kostky na růžovém víně s barevnými knedlíky – FOTORECEPT


0
1 share

SUROVINY

Suroviny:

400 ghovězí přední
80 guzená slanina
1 ksvětší cibule
1 ČLhořčice
2 ČLčervená mletá paprika
3 PLlečo domácí
dle chutisůl, pepř

Na barevný knedlík:

400 ghladká mouka speciál
100 gpoluhrubá mouka
1 ksvejce
250 mlvlažná voda
40 gdroždí
1 ČLkrystalový cukr
dle potřebymouka na posyp
1 PLolej
1/2 ČLčervená mletá paprika

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do kastrolu jsem dala nakrájenou slaninu a přidala jsem i cibuli. Více tuku nepoužívám, jen tolik, kolik se ze slaniny vyškvaříme. Přidala jsem kostky a nechala zatáhnout. Pak jsem osolila, okořenila, přidala mletou červenou papriku, hořčici a lečo a spolu jsem všechno dusila. Nakonec jsem podlila vodou, aby bylo maso ponořené. Dusila jsem ho na slabším plameni 80 min. Nakonec jsem přidala i růžové víno a už jen chvilku nechala přejít varem. Pokud se maso dusilo, připravila jsem barevný knedlík jako přílohu.

  2. Ve vlažné vodě se rozmrvila droždí, posypala cukrem a moukou a nechala jsem vykynout.
  3. V míse jsem smíchala mouku, přidala jsem vejce a kvásek, potom sůl a olej a vypracovala jsem těsto, které jsem nechala kynout půl hodinu. Vykynuté těsto jsem vyložila na pracovní desku. Rozdělila jsem ho na 3 větší a 3 menší části. Větší části jsem nechala tak. Do malé jsem dala mletou červenou papriku.
  4. Těsto s mletou červenou paprikou jsem pořádně promíchala. Připravila jsem si do hrnce vodu na paření. Já na paření používám sterilní gázu. Položila jsem ji na hrnec a stáhla gumou. Zapnula jsem a nechala jsem vodu sevřít. Ihned jsem si připravila první knedlík na paření. Bílé těsto jsem spracovala, položila na desku a spracovala jsem i červené těsto. Položila jsem na bílé těsto červené a společně jsem oba svinula do tvaru knedlíka. Pozor! prosím nepřidávejte více papriky, protože knedlík budete mít hořký.
  5. Takto připravený srolovaný knedlík musí kynout 20 min. Když knedlík vykynul a voda vřela v hrnci, položila jsem ho na gázu. Zakryla jsem ho mísou a pářil se 20 min. V tomto okamžiku jsem ihned připravila další knedlík bílý s červeným a svinula a nechala kynout dokud se mi pářil první 20 min. Čili knedlík se paří 20 min. a podkynout další 20 min. Knedlík jsem vybrala z páry a položila jsem další pařit.
  6. Jakmile ho vyberu z páry, propícháme ho špejlí, aby pára vyšla a namažu olejem, aby se nevytvořila kůra. Po částečném vychlazení jsem ho nakrájené.

  7. Hotové maso jsem uložila na talíř. Přidala jsem barevné knedlíky. Přeji vám dobrou chuť.


Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *