Jahodovo špenátové kostky – fotopostup


0
1 share

SUROVINY

Těsto:

6 ksvejce
150 gkr. cukr
280 gpolohrubá mouka
špetkasůl
1 lžičkaprášku do pečiva
160 gčerstvý špenát
150 mlolej

Jahodová pěna:

750 gjahody
500 mlsmetana ke šlehání
80 gkr. cukr
2 PLcitronová šťáva
jahodová želatina na 500 ml tekutiny
2 ksplátková želatina

Na ozdobu:

jahody

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Špenát omyjeme a osušíme. V mixéru ho rozmixujeme spolu s olejem. Odložíme bokem. Bílky vyšleháme se špetkou soli. Postupně zašleháváme cukr do bílek. Když je pěna z bílků tuhá přidáme žloutky. Prošleháme a pak přidáme rozmixovaný špenát. Opět prošleháme. Nakonec už jen ručně vmícháme prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva.

  2. Těsto vylijeme na plech vyložený papírem na pečení a upečeme při teplotě 180 stupňů po dobu 20-25 minut.

  3. Plátkovou želatinu namočíme do studené vody. Jahody omyjeme a pokrájíme na menší kousky. Posypeme cukrem, přidáme citrónovou šťávu a za stálého míchání zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Jahody odstavíme z ohně a rozmixujeme je pon. mixérem. Do horkých jahod přidáme želatinu a vyždímané plátky želatiny. Mícháme, dokud se obě želatiny neroztají. Necháme ochladit.

  4. Šlehačku vyšleháme do tuha. Pomalu zamícháme šlehačku do ochlazené jahodové směsi. Pozor, aby při chlazení nezačala tuhnout. Třeba vystihnout ten správný moment.

  5. Z korpusu stáhneme pečící papír. Na těsto nalijeme jahodově šlehačkovou směs, zarovnáme ji a odložíme do chladničky zatuhnout. Před podáváním nakrájíme na kostky, odzdobíme jahodou a podáváme. Zákusek skladujeme v chladničce.

Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *