Jednoduchý piškotový korpus ze 3 ingrediencí recept


0
1 share

Ingredience

Pro kruhový korpus s průměrem 18 cm:

 • 244 g vajec (4 velké kusy)
 • 144 g hladké prosáté mouky
 • 144 g krupicovéhp cukru

Postup přípravy

 1. Vejce a cukr vložte do hluboké misky. Zpočátku je jednoduše trochu promíchejte s metličkami vypnutého mixéru, aby nedošlo k rozprášení cukru na celou pracovní plochu, a pak vyšlehejte jako obvykle. Je důležité vědět, že pěna z vajec a cukru není připravena, když výrazně zvětší svůj objem, ale když ztuhne – když stopy, které zanechá pěna odtékající z metel, zůstanou na povrchu zbývající pěny 9 až 10 sekund. Doba míchání závisí na výkonu mixéru a je přibližně 15 minut.
 2. Přidejte prosátou mouku do vaječné pěny a cukru. Zpočátku trochu promíchejte s vypnutým mixérem, aby se mouka Nerozprašujte po celé ploše. Potom zapněte mixér a těsto vyšlehejte do hladka. Abyste ho nepřešlehali (těsto na piškotové těsto musí být vláčné, s mnoha vzduchovými bublinami), musí být tento proces rychlý a musí trvat přesně 15 sekund od spuštění mixéru.
 3. Spodek formy vyložíme pečícím papírem . Stěny vymažeme máslem a vysypeme moukou, přičemž přebytek vysypeme.
 4. Mnoho cukrářů radí “nepotírejte stěny plechu s tím, že se těsto přichytí o kov a lépe naroste. Provedli jsme takový experiment a nezaznamenali jsme žádný rozdíl ve výškách získané piškoty. A takzvaná “francouzská forma”, tj. povrch potřený máslem a vysypaný moukou, umožňuje snadné odstranění piškoty z formy.”
 5. Přemístěte těsto do připravené formy a rovnoměrně rozetřete.
 6. Vložte podnos do předehřáté trouby na 175 ° C a položte ji na střední polici. Piškot pečeme 35-40 minut. Neotvírejte dvířka trouby, abyste zkontrolovali stupeň přípravy, po uplynutí uvedeného času zkontrolujte pomocí párátka.
 7. Korpus vyjměte z formy a nechte ji vychladnout na roštu (pokud máte) nebo přímo na dně formy.
 8. Studený korpus zabalte potravinovou fólií . Nejlepší by bylo použít ho na přípravu moučníku a dortů za 24 hodin: během této doby “dozraje” a ve výsledku bude vláčný

Poznámka

Vynikající recept na měkký a nadýchaný korpus, který zdokonalí vaše dorty a domácí moučníky. Žádný prášek do pečiva ani oddělování vajec – potřebujete pouze 3 ingredience!

Díky tomu, že piškot neobsahuje prášek do pečiva, je jeho povrch rovný (bez “bublinek”).

Přejeme vám dobrou chuť!


Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *