Karamelově pěnový dort


1
8 shares, 1 point

SUROVINY

Těsto:

4 ksvejce
100 ghnědý cukr
4 PLteplá voda
75 gpolohrubá mouka
25 gkukuřičný škrob
1 PLkakao
1 lžičkaprášku do pečiva
špetkasůl

Náplň:

1 konzervakaramelové salko
150 gmáslo

Sněhová pěna:

4 ksbílky
240 gkr. cukr

Poleva:

100 ghořká čokoláda
30 gmáslo

Dále:

200 garašídy

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Pokud jste nekoupili karamelové salko, tak klasické dejte vařit do vroucí vody na 2 hodiny. Při vaření stále dolévejte vodu, aby byla plechovka ponořena ve vodě. Po dvou hodinách plechovku vyjmeme a necháme vychladnout.
  2. Po vychladnutí otevřeme a mixérem vyšleháme spolu s měkkým máslem.
  3. Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme vodu a zlehka přimícháme mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny a jen ručně, vařečkou přimícháme do žloutkové hmoty. Těsto vylijeme do formy, kterou jsme vystlali papírem, uhladíme a pečeme při teplotě 175 st. asi půl hodinu. Forma o průměru 24 cm. Upečené těsto necháme vychladnout na mřížce a překrojíme ho na polovinu.
  4. Na pěnový korpus vyšleháme bílky s cukrem. Lesklou pěnu navrstvíme na pečící papír, snažíme se vytvořit kruh o stejném průměru jako máme formu a dáme sušit do trouby na 90 st. Sušíme cca 2 hodiny.
  5. Usušený korpus necháme zcela vychladnout na mřížce.
  6. A nyní můžeme skládat celý dort. Spodní část potřeme karamelovým krémem, posypeme sekanými arašídy, uložíme pěnový korpus, znovu potřeme karamelovým krémem, posypeme sekanými arašídy, přiložíme druhý korpus. Vrch polijeme čokoládou a posypeme zbylými sekanými arašídy.


Like it? Share with your friends!

1
8 shares, 1 point

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *