Kefírový zázrak na silné kosti a štíhlou postavu. Podívejte se, co dokáže udělat tento dezert s vaším tělem!


0
10 shares

Výborný, zdravý a zcela levný recept na pochoutku, která velmi prospěje i vašemu zdraví. Doplníte vápník, díky želatině zpevníte kosti, klouby a pokud ho vyměníte za kalorické dezerty, podaří se vám i zhubnout. Doporučuji!

Proč byste měli začít pít kefír?

Kefír obsahuje množství proteinů a jde o ještě zdravější alternativu jogurtu. Podporuje trávení, stimuluje metabolismus a udržuje zdraví střev. Obsahuje vysoké množství vitamínu B12, vápníku, hořčíku, vitamínu K2, biotinu, kyseliny listové, cenné enzymy a probiotika.

Kefír je bohatý na již zmíněný vápník a jeho pravidelnou konzumací udržujete kosti a klouby v dobré kondici. Když ho navíc spojíte s želatinou, máte doslova bombu pro zdraví kloubů.

Kefír oceníte i v případě, že se snažíte zhubnout. Dokáže doslova nakopnout pomalé trávení a líný metabolismus vám tak začne fungovat jako hodinky. Pravidelná konzumace této kombinace vám pomůže zlepšit zdraví kostí, kloubů a zhubnout zdravě bez jojo efektu.

Nemluvě o doplnění cenných vitamínů, živin a aminokyselin, které zlepší váš celkový zdravotní stav!

Co budeme potřebovat:

  • 450 ml kefíru
  • 20 g želatiny v prášku (můžeme použít i pláty želatiny)
  • vanilkové aroma
  • Med nebo stevie na doslazení
  • Pár kapek citrónové šťávy

postup:

Želatinu připravíme podle návodu. Necháme nabobtnat ve studené vodě a potom zahříváním rozpustíme. Želatinu vmícháme do kefíru, přidáme i med, vanilku a kapku citrónové šťávy.

Navrstvíme do malých sklenic a necháme ztuhnout. Podáváme s čerstvým ovocem nebo přelité ovocnou šťávou. Je to pochoutka a chutná i dětem!


Like it? Share with your friends!

0
10 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *