Kokosovo jahodový dort


0
1 share

SUROVINY

Těsto (2x):

4 ksbílky
4 PLkr. cukr
70 gkokos
2 PLhrubá mouka
1 lžičkaprášku do pečiva
špetkasůl

Žloutkový krém:

8 ksžloutky
1 lmléko
150 gkr. cukr
2 bal.vanilkový pudink
2 PLhladká mouka
2 lžičkyvanilková esence
200 gmáslo
1 bal.vanilkový cukr
40 gprášková šlehačka
60 gsušené mléko

Jahodová vrstva:

250 mlvoda
2 bal.jahodový pudink
500 gjahody
100 gkr. cukr

Na ozdobení:

jahody
šlehačka
kokosové kuličky

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Nejdříve upečeme 2 těsta. Dno dortové formy vyložíme papírem (průměr 23 cm) a troubu vyhřejeme na 180 stupňů. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny, postupně přidáváme cukr a šleháme. Ručně vmícháme kokos smíchaný s práškem do pečiva a moukou. Takto připravené těsto navrstvíme na plech a upečeme. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 15 minut, sledujeme. Po upečení je těsto velmi křehké, pracujeme opatrně. Stáhneme papír a necháme na mřížce vychladnout.
  2. V mléce rozšleháme žloutky, přidáme pudinkový prášek, mouku, cukr a dobře zamícháme. Uvaříme za stálého míchání hustý pudink, který necháme vychladnout. Máslo vyšleháme s práškovou šlehačkou do pěny, přidáme sušené mléko a opět dobře vyšleháme. Přidáme esenci a postupně i vychladlý žloutkový pudink a šleháme.
  3. Jahody omyjeme, očistíme a odvážíme. Pár jahod můžeme odložit stranou a ostatní rozmixujeme. Přidáme vodu, cukr a jahodový pudinkový prášek. Za stálého míchání uvaříme hustý pudink, který rozdělíme na polovinu a ještě teplý natřeme na upečená a vychladlá těsta. Odložíme na 10 minut do mrazničky.
  4. Jahodová těsta vyjmeme z mrazáku, potřeme krémem a spojíme. Vrch ozdobit podle vlastní fantazie a alespoň na hodinu dát do chladničky ztuhnout.

Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *