Kynuté sádlové šátečky s vanilkou a ořechy – FOTOPOSTUP


0
2 shares

SUROVINY

Těsto:

550 ghladká mouka
255 mlmléko vlažné
50 gdroždí
1 ČLkrystalový cukr
1 ksvejce
špetkasůl
200 gsádlo
1 PLocet do sedla
2 bal.vanilkový cukr na posyp

Náplně:

250 gmletý mák
4 PLhroznová povidla
250 gmleté ořechy
4 PLmeruňková povidla

Posyp:

100 gořechy drcené
100 gkyštálový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Připravila jsem si kvásek. Ve vlažném mléce jsem rozpustila droždí posypala cukrem a nechala vykynout. Kvásek jsem přidala k prosátej mouke a vypracovala jsem polotuhé těsto. Zakryté nechala vykynout na teplém místě 1 hodinu.
  2. Když těsto nakynulo, položila jsem ho na pomoučenou pracovní desku a rozválela. Sádlo jsem smíchala s octem a vložila do mrazáku ztuhnout. Ztuhlý kvásek jsem nastrouhala na těsto a posypala vanilkovým cukrem. Dělám to tak, že půl sáčku sypu na jedno přeložení. Těsto jsem prokládala zleva doprava, zprava doleva, shora dolů a ze spodu nahoru. Další překládání již šikovné kuchařky vědí, že se překládá pak opačně. Po každém přeložení se nemusí nechat těsto kynout, ale znovu se rozválí, nastrouhá sádlo, posype vanilkou a přeloží se i druhý a třetí krát. Po třetím rozválení a přeložení jsem zakryla utěrkou a nechala kynout 20 min.

  3. Proložené těsto 3x a nakynuté jsem rozválela a nakrájela na kostky. Těsto je pružné a zcela na tenko nelze vyválet. Uložila jsem nádivky. Ty dělám jednoduše. Mletý mák smíchám s povidly, teď jsem použila hroznovou. Ořechy mleté ​​spojím s meruň. povidly. Naplněné těsto jsem zavřela, natřela rozšlehaným vejcem a posypala ořechově-cukrovým posypem. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pekly se 20 min. Ještě vrch jsem posypala moučkovým cukrem – už jen ozdobně. Velmi chutné šátečky.

  4. Ještě přidávám přípravu sádla jak ho dostávám od farmáře. Sádlo odblaním, pomelu na masovém mlýnku. Rozvážím si ho na 250 g kousky, zabalím do mikrotenévého sáčku a uložím do mrazničky. Dříve než se použije musí se rozmrazit a smíchat s octem a moukou záleží od receptu.

Like it? Share with your friends!

0
2 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *