Ledový polibek – fotorecept


0
1 share

SUROVINY

Těsto: 3x

3 ksvejce
3 PLkr. cukr
3 PLpolohrubá mouka
1/2 ČLprášek do pečiva
na špic nožesoda bikarbona

Krém:

400 gtvaroh
250 gmascarpone
1 kscitrón šťáva i kůra
1 bal.vanilkový cukr
2 PLcukr
370 mlmeruňkový džem domácí

Na vrch:

500 mlšlehačka 33%
1 bal.Smetafix
1 PLcukr
jedlé květiny na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravila jsem si těsto. Do mísy jsem dala vejce, cukr a vyšlehala do pěny. Mouku, prášek do pečiva a sodu jsem smíchala a v malých dávkách jsem to prosála do těsta. Troubu jsem vyhřála na 180 st. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem. Těsto jsem vylila a upravila. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si druhé i třetí. Těsto se peklo 10 min.

  2. Pokud se těsto chladilo, připravila jsem si krém. Do mísy jsem dala tvaroh, mascarpone, cukr, vanilkový cukr a citronovou šťávu i kůru. Utřela jsem všechno mixérem a rozdělila na 2 stejné části.

  3. Na spodek jsem uložila první korpus a natřela jsem ho horkým džemem. Na džem jsem natřela polovinu krému. Položila jsem druhý korpus, ale ten jsem natřela džemem a položila obráceně, potřenou částí na krém. Potom jsem potřela i vrch džemem a potřela druhou částí krému. Položila jsem třetí korpus. Zakryla papírem a položila jsem na papír krájecí desku. Na to jsem uložila 3 kg mouky a dala na noc do chladničky.

  4. Druhý den jsem připravila šlehačku a natřela jsem ji na vrch. Část šlehačky jsem odložila na zdobení. Zubovou stěrkou jsem udělala vlnky.

  5. Krájela jsem horkým nožem. Zdobila jsem jedlými květy. Přeji vám dobrou chuť.

Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *