MINI větrníky s poctivou karamelovou polevou


-1
1 share, -1 points

SUROVINY

Těsto:

250 mlvoda
125 gmáslo
150 ghladká mouka
1 lžícekr. cukr
špetkasůl
4 ksvejce

Krém:

1/2 lmléko
250 gkr. cukr (hnědý)
2 ksžloutky
4 lžícebramborový škrob
1 bal.vanilkový cukr
125 gmáslo

Poleva:

180 gmoučkový cukr
3-5 lžicvoda

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Vodu, máslo (nebo olej), 1 lžíci kr. cukru, špetku soli dáme do hrnce a ohřejeme. Když hmota vře, přidáme mouku a za stálého míchání důkladně vyšleháme. Hmota se musí oddělovat od stěn hrnce. Pak odstavíme a necháme důkladně vychladnout. Do vychladlé hmoty přidáváme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně mixérem vyšleháme.
  2. Připravené těsto navrstvíme do cukrářského sáčku a na plech vyložený papírem na pečení, na který jsme si nakreslili tužkou kroužka, stříkáme 3 vrstvy těsta na sebe. Špic jemně zvedneme nahoru, aby vypadaly pěkně.
  3. Pečeme v troubě, kterou jsme předem vyhřály na teplotu 200 stupňů. Když vložíme větrníky, teplotu snížíme na 180 stupňů a stopneme si 40 minut. Po 40 minutách troubu vypneme, mírně pootevřeme dvířka a necháme je ještě 10 minut dojít. !!!! Pozor !!!! během pečení troubu nesmíme otevírat, jinak větrníky spadnou !!!! Po 10 minutách větrníky vyjmeme a necháme zcela vychladnout. Pak je překrojíme na polovinu.

  4. Do mléka přidáme žloutky, rozšleháme je metličkou a ohřejeme na ohni. V druhé misce si smícháme bramborový škrob, kr. a vanilkový cukr a postupně tuto směs přidáme do teplého mléka. Za stálého míchání uvaříme hustý krém, který necháme vychladnout. Máslo vyšleháme do pěny, postupně přidáme vychladlý pudink a vyšleháme jemný krém, který vložíme do cukrářského sáčku a stříkáme na rozkrojený větrník.
  5. Polovinu cukru zkaramelizujeme na pánvi. Když máme karamel, přidáme vodu (dáváme pozor, hmota začne vřít) a ještě chvíli povaříme a odstavíme. Ještě horký karamel přidáme do zbylého cukru a důkladně vymícháme hladkou polevu.
  6. Vrchní těsto namáčíme do polevy a položíme na krém.


Like it? Share with your friends!

-1
1 share, -1 points

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *