Mrkvánky s povidly


SUROVINY

130 gmrkve
130 gpřepuštěného másla (nebo klasického)
250 ghladké špaldové mouky (použila jsem celozrnnou)
1 lžičkakypřícího prášku (používám bezfosfátový)
povidla či jiná náplň dle chuti
vejce na potření

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULO IT

  1. Máslo rozpusťte do tekuta, mrkev očistěte a nakrájejte na kolečka. Obojí přesuňte do mixéru a společně rozmixujte na hladké pyré.
  2. Pokud nemáte šikovný mixér, který si poradí s mrkví, můžete ji najemno nastrouhat. V tom případě budete mít v těstě nitky, recept by vám ale měl i přesto fungovat.
  3. Pyré smíchejte s moukou a kypřícím práškem a vypracujte těsto, které necháte v lednici odpočinout doté doby, než se zase  vrátí máslu tuhost. Déle uleželé těsto být nemusí, ale samozřejmě ani delší ležení ničemu nevadí, jen budete muset těsto teplem ruky opět propracovat, aby se dalo vyválet.
  4. Vyválejte na placku o síle cca 2 mm a vykrajujte kolečka. Na ta dejte trošku náplně, přehněte a na koncích pečlivě spojte. Já jsem k tomuto účelu využila vykrajovátko na ravioli, které má krásnou „krajku“ po obvodu, a protože není vyloženě ostré, umožňuje mi i stiskem spojit přehnuté těsto, které tak nemusím pracně uzavírat v ruce.

  5. Hotové půlměsíčky dejte na plech vystlaný pečícím papírem (vymazávat nemusíte), potřete vajíčkem a pečte na 170°C do zlatova, asi 15 min, sledujte.
  6. S těstem se kupodivu pracuje velmi dobře, hezky drží a jednoduše se vyvaluje (stačí jen lehce podsypávat). Taktéž i spoje se mi v troubě udržely všechny, žádný neprasknul


Like it? Share with your friends!

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *