Nejchutnější cuketa v jemném těstíčku s česnekem: Děti prohlásili, že to lepší než řízky v neděli!


0
4 shares

potřebujeme:

2 vejce

100 mililitrů kefíru nebo řídkého bílého jogurtu

jeden stroužek česneku

cuketa

4 lžíce hladké mouky

sůl a pepř na dochucení

postup:

Nejdříve si umyjte cuketu pod vlažnou vodou a odstraňte horní a dolní okraj . Pak zeleninu nakrájejte na středně velké tyčinky o šířce asi jeden centimetr. Cuketové plátky pak vložte do hluboké mísy, posolte, přidejte prolisovaný stroužek česneku a nechte asi patnáct minut odpočinout .

 

Mezitím si rozklepněte do menší mísy vejce a ochuťte solí a pepřem. Až vejce rozšleháme, přidejte i kefír a vsypte trochu hladké mouky. Vymíchejte polotekuté hladké těstíčko.

 

Po patnácti minutách cuketa pustí šťávu, tu slijte. Jednotlivé cuketové kousky pak obalte nejprve v mouce , pak v těstíčku a na závěr můžete opět v mouce. Plátky z cukety vkládejte do rozpáleného oleje a pečte ze všech stran do zlatova na mírném ohni.

 

Potom můžete přebytečný tuk odsát kuchyňskými utěrkami a pochutnávat si na obalované cuketě například se zakysanou smetanou , která se k ní bezvadně hodí. Smetanu je však možné nahradit i hustším bílým jogurtem.

 

Stejným způsobem je možné obalit a usmažit i jiné druhy vámi oblíbené zeleniny. Lahodné jsou například i takto připravené žampiony.

video:

 


Like it? Share with your friends!

0
4 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *