Nesmrtelný “obližprst” – top recept: Zvládnete ho i bez kuchyňské váhy a je lepší než z cukrárny!


0
3 shares

Vynikající recept na luxusní zákusek s jednoduchou prírpavou a jak píše jeho autorka  Marie Palečková i velmi trefným pojmenováním. Po takové dobrtoe si skutečně oblížete všechny prsty.

potřebujeme:

5 vajec

5 PL moučkový cukr

5 PL vlažná voda

5 PL hladké mouky

2 PL kakao

1/2 bal. prášek do pečiva

krém:

500 ml mléka (2 hrnky)

5 žloutků

1 vanilkový cukr

4 PL hl. mouka

250 g máslo (1 kostka)

100 g pr. cukr (menší polovička hrnku)

postup:

 

Vyšleháme vejce s cukrem do pěny, postupně vmícháme po lžících vodu. Přidáme prosátou mouku s kakaem a práškem do pečiva – sypkou směs postupně zašleháváme do vaječné hmoty . Vymícháme jednotné těsto, které navrstvíme na plech vyložený papírem a při teplotě 180 stupňů pečeme asi 25 minut – každý podle trouby .

Na krém si uvaříme pudink z mléka, žloutků a vanilkového cukru – vše spolu důkladně rozmícháme a vaříme do zhoustnutí. Odstavíme, přikryjeme fólií, aby se nám nevytvořila kůže a necháme vychladnout. Máslo vyšleháme s cukrem do pěny a postupně vešleháme po lžících do vychaldnutého pudinku – vše spolu důkladně vyšleháme na jedntný, nadýchaný krém. Krém navrstvíme na vychladlý korpus.

Nakonec si připravíme sníh: nad parou šlehám 5 bílků, postupně přidávám a šlehám 200 g kr. cukr. Navrstvíme na krém a nakonec ozdobíme strouhanou čokoládou.

Přejeme vám dobrou chuť! 🙂


Like it? Share with your friends!

0
3 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *