Neuvěřitelně chutná a rychlá Cuketové-sýrová zapekačka: Vynikající oběd z jedné mísy, netřeba ani maso!


0
6 shares

Skvělé, rychlé a téměř bez práce. Dopřejte si vynikající letní oběd, který vás v horkém dni jistě potěší a příjemně naladí na perfektní víkend! 🙂

potřebujeme:

1 středně velkou cuketu

3 rajčata

3-4 nové brambory

3 lžíce másla

2 lžíce mouky

2 lžíce mléka

1 vejce

100 g strouhaného sýra

Sůl a pepř podle chuti

postup:

Zeleninu omyjeme, očistíme a nakrájíme na tenké plátky. Dno pekáče vymažeme trochou oleje a začneme střídavě ukládat kolečka zeleniny. Posypeme solí a pepřem.

 

Na pánvi rozpustíme máslo, přidáme mouku a mléko. Za stálého míchání vaříme do zhoustnutí. Potom sejmeme z plamene a vmícháme vejce – důkladně utřeme a podle chuti přidáme sůl a pepř.

 

Omáčku navrstvíme na zeleninu, posypeme sýrem a vložíme do vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 30 minut, nebo dokud povrch není zlatavý.

Přejeme vám dobrou chuť! 🙂


Like it? Share with your friends!

0
6 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *