Nostalgicky recept z mého dětství. Tento koláč mě naučila babička a celá moje rodina ho miluje


-1
4 shares, -1 points

Kyselá smetana je vděčná složka, která se používá zejména při začátečníků co se týče pečení jako nádivka. Její kvality však nelze podceňovat.

Jak jsme napsali, že koláče se zakysanou smetanou jsou výsadou začátečníky, neznamená to, že jsou méně dobré. Dnes vám přineseme jednoduchý koláč, který vás dostane do kolen i v případě, že jste světová pekařka!

Budete potřebovat:

  • 100g másla
  • 2 vejce
  • 200g kondenzovaného mléka
  • 1 lžičku prášku do pečiva
  • 8 PL polohrubé mouky
  • 700g zakysané smetany (stačí 20% tuku)
  • 100g moučkového cukru
  • 1 PL kakaa

Postup přípravy:

Máslo pokojové teploty vyšlehejte s celými vajíčky, přidejte kondenzované mléko. Pak už jen pomalu špachtlí nebo vařečkou přimíchávejte mouku s práškem do pečiva.

Těsto by mělo být velmi husté. Rozdělte ho na dvě poloviny a do jedné z nich přidejte kakao. Dobře promíchejte, aby v cestě nezůstaly kakaové hrudky.

Troubu si předehřejte na 180 stupňů a obě těsta nalijte jednotlivě do dvou samostatných forem vymaštěných máslem. Pokud nemáte dvě formy, pečte těsto jedno po druhém. Při této teplotě ho pečte asi 20 minut.

Těsto z formy opatrně vyjměte a nechte chladnout. Po vychlazení obě těsta opatrně rozřízněte příčně na polovinu. Vzniknout by vám měly tedy dvě kakaové kruhové těsta a dvě klasické žluté.

Pak si připravte krém:  Zakysanou smetanu smíchejte s cukrem a natřete ho na první žlutou vrstvu těsta. Na náplň položte kakaové těsto a takto pokračujte až po poslední vrstvu, přičemž ta by měla sestávat z náplně. Při ní vylijte zbytek smetany už i na boky koláče a celý ho posypte oříšky nebo čokoládovými ozdobami.

Některé hospodyňky si Obrez ještě nenaporciované upečené těsto a rozdrtí ho na drobky, které pak nasypou navrch dortu. Hotový dort dejte do chladničky ztuhnout alespoň na 4 hodiny.

Přejeme dobrou chuť!


Like it? Share with your friends!

-1
4 shares, -1 points

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *