Pečení bez pečicího papíru


-1
3 shares, -1 points

Právě teď před Vánoci spotřebuje každá hospodyňka spoustu pečicího papíru. Po použití ho většinou vyhodíme, protože se nedá třídit ani by se neměl pálit (protože může obsahovat silikon), a tak skončí na skládce, kde se dlouhé roky rozkládá a my nevědomky pečením zatěžujeme naši planetu. Je to vůbec nutné? Můžeme předejít zbytečnému odpadu?

Pečicí papír je vyroben z celulózy, je nepřilnavý a usnadňuje nám pečení. Alespoň si to myslíme. Ale zamysleli jste se nad tím někdy? Vážně ušetříme tolik času ustřihnutím pečicího papíru a vyložením plechu, než kdybychom plech vymazali?

V dnešní době je pro nás pečicí papír samozřejmostí, a třeba si bez něj ani pečení neumíme představit. Ale jak pekly naše babičky? Dříve žádný pečicí papír nebyl, a hospodyňky i bez něj dokázaly v kuchyni vykouzlit báječné věci.

 Zkusme to letos jinak. Nevytvářejme zbytečný odpad, který vůbec není nutný. Stačí vymazat plech sádlem. Pokud máte obavy, že se cukroví na plech přichytí, není to tak. Sádlo nám udělá stejnou službu jako pečicí papír, ale bez odpadu, a také levněji.

Like it? Share with your friends!

-1
3 shares, -1 points

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *