Pomalu pečená {naložená} krkovička s citrusovo-pepřovou solí


0
1 share

SUROVINY

1.5 kgkrkovice
200 mlvody
větvičkarozmarýnu
2 ksbobkové listy
1 PLdijonské hořčice
dle chutisůl

Nálev:

7 gsoli
30 gcukru
500 mlvody
2 ksbobkové listy
větvičkarozmarýnu
4 stroužkyčesneku
8 gpepře

Citrusovo-pepřová sůl:

10 gsoli
10 gpepře
1 lžičkanastrouhané pomerančové a citronové kůry
1 PLoleje

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. 1. den:
    Jako první si připravíme nálev a pracujeme tedy s ingrediencemi na nálev. Do vody přidáme cukr a sůl. Přivedeme k varu. Vaříme a mícháme dokud se cukr a sůl zcela nerozpustí. Odstavíme z ohně a přidáme zbývající ingredience.  Nálev nám musí zcela vychladnout. Abychom si horkou vodou maso nepředvařili. Zatím, co nám chladne nálev, tak připravíme maso.
  2. Maso několikrát propíchneme kovovou jehlou. Stačí takové to udělátko na špízy nebo si poraďte i jinak. Důkladně vmasírujeme sůl a stáhneme kuchyňským provázkem do úhledného válečku. Maso vložíme do pekáčku a přilijeme vychladlým lákem. Uložíme do lednice na 24 hodin, když si poleží nějakou tu hoďku déle, tak mu to neuškodí.
  3. 2. den:
    Vyndejte krkovici z nálevu a důkladně ji ze všech stran osušte. Troubu předehřejte na 180 °C. Smícháme si sůl, pepř a citrusové kůry. Směs rozdělíme na 2 poloviny a do jedné přidáme olej.

  4. Směsí s olejem důkladně pomazlíme celou krkovičku. Do pekáče nalijeme 200ml vody, položíme krkovici a přidáme rozmarýn a bobkový list.

  5. Pečení: Krkovici pečeme na 180°C 45 minut. Teplotu snížíme na 160 °C, pekáč přiklopíme a necháme krkovičku saunovat 3 – 4 hodiny. Nakonec pekáč odklopíme, dijonskou hořčici smícháme se zbytkem ochucené soli a potřeme opět celou krkovičku. Krkovičku pečeme ještě 20 – 30 minut na 200 – 220°C, aby chytla pěknou barvu.

  6. Tak co vy? Pochutnali jste si? My velmi. Tato příprava krkovičky je vhodná i na mnohem větší množství a skvěle se hodí pro případnou oslavu s rodinou či kamarády. Krkovička se může podávat, jak teplá, tak i za studena.

Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *