Přidejte 2 lžíce této směsi s kokosovým olejem do své ranní kávy a spálíte „tunu“ kalorií


0
1 share

Pokud jste milovníkem kávy a svůj den obvykle začínáte s šálkem tohoto horkého nápoje v ruce, pak je tento recept určitě něco, co byste měli zkusit jako doplněk k vašim hubnoucím aktivitám.

Směs do kávy, o které budeme psát v tomto článku, udělá vaši kávu nejen zdravější, ale také výrazně zrychlí váš metabolismus.

Recept na kávu urychlující metabolismus a hubnutí

Ingedience

  • 3/4 šálku kokosového oleje
  • 1 lžička skořice (doporučujeme cejlonskou)
  • 1/2 šálku čerstvého medu
  • 1 polévková lžíce raw kakaového prášku (volitelné)

Poměry jednotlivých složek mohou být upraveny podle vaši chuti, takže pokud nemáte rádi kávu sladkou, můžete snížit množství medu, nebo jej vynechat úplně.

Způsob přípravy:

Vše, co musíte udělat, je smíchat všechny ingredience v misce, dokud nejsou dobře promísené. Směs do kávy poté nalijte do skleněné nádoby a uschovejte na tmavém místě.

Použití:

Uvařte si oblíbený šálek kávy, a dokud to je ještě horká, přidejte 1-2 polévkové lžíce této hubnoucí směsi. Nyní kávu zamíchejte alespoň pět vteřin, aby se dobře promíchala s kávou a váš zdravý ranní nápoj s kokosovým olejem je hotov!

Účinky

Příznivé účinky kokosového oleje jsou díky obsahu středně dlouhým řetězcům mastných kyselin (triglyceridy), namísto s dlouhých řetězců. Tyto středně dlouhé řetězce mastných kyselin v těle metabolizují jinak, než ostatní mastné kyseliny. Přecházejí z jater zpět do trávicího traktu, kde jsou pak zužitkovány jako rychlý zdroj energie, čímž se zároveň zrychlí metabolismus.

Studie zjistila, že dávka 1 až 2 polévkové lžíce kokosového oleje obsahujícího tyto středně dlouhé řetězce mastných kyselin, zvýšila za den výdej na energie o 5 %, což u průměrného člověka činí celkem 120 kalorií denně. O veškerých přednostech kokosového oleje si můžete také přečíst v jednom z našich předešlých článků.


Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *