Recept na nepečený bounty dort: Tento si zamilujete po prvním soustu!


0
2 shares

Tento kokosovou bounty dort si rozhodně zamilujete. Vrstvu křehkého korpusu pokrývá famózní kokosová náplň, lepší než v bounty tyčinkách. Dezert je na závěr zalit polevou z mléčné čokolády. A navíc, tento lahodný zákusek připravíte bez pečení.

Co budeme potřebovat:

Na korpus:

300 g sušenek s čokoládovou náplní (samozřejmě můžete zkusit i bez náplně např. čokoládové bebe sušenky, věnečky nebo i kolonádu či jiné čokoládové sušenky)

50 g roztáté mléčné čokolády

50 g rozpuštěného másla

Na kokosovou náplň:

100 g nasekané bílé čokolády

200 ml 30% nebo 36% smetany na šlehání

50 g másla

150 g kokosu

30 g cukru

1 lžíce rumu

Na čokoládovou polevu:

175 g nasekané mléčné čokolády

110 ml 36% smetany na šlehání

20 g másla

Jak postupovat

Všechny suroviny na korpus vložíme do kuchyňského robota a rozmixujeme na jednotnou masu. Připravíme si dortovou formu o průměru 25 cm s odnímatelným dnem a vymažeme ji máslem. Masou vyložíme dno formy, vytáhneme ji i na boky a dáme zchladit.

Ve středně velké pánvi přivedeme téměř k varu šlehačku. Odstraníme ze zdroje tepla, přidáme nasekanou bílou čokoládu, necháme dvě minuty odstát bez míchání. Po dvou minutách tuto hmotu utřeme, aby nám vznikla hladká poleva, někdy je nutné to rozetřít přes síto.

Přidáme strouhaný kokos, moučkový cukr, rum a promícháme. Na pár hodin ji odložíme do chladničky aby hmota zhoustla, potom natřeme na korpus.

V kastrolu přivedeme k varu smetanu s máslem, stáhneme ze zdroje tepla a přidáme nasekanou čokoládu, jako v předešlém kroku necháme dvě minuty odstát, pak rozmícháme, případně přetřeme přes síto aby nám vznikl hladký krém. Nalijeme na kokosovou hmotu a necháme zatuhnout.

Na závěr můžete dort dozdobit bounty kuličkami a strouhaným kokosem.

Dobrou chuť!

Nepečený bounty dort


Like it? Share with your friends!

0
2 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *