Sádlové rohlíčky plněné trojími náplněmi


0
1 share

SUROVINY

Těsto:

750 ghladká mouka speciál
500 gvepřové sádlo
2 PLocet
špetkasůl
1 ksvejce
250 mlvlažná voda

Náplň:

200 gmletý mák
3 PLjahodový džem domácí
250 gtvaroh
2 PLmeruňkový džem domácí
1 bal.vanilkový cukr
150 gmleté ořechy
1 PLbroskvový džem domácí

Kromě toho:

1 ksvejce na potření
2 PLmoučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Nejprve jsem si připravila sádlo, které jsem odblanila. Zomlela jsem ho na mlýnku. Na pracovní desku jsem si odvážila a prosála mouku. Z tohoto množství mouky jsem odebrala 100 g a přidala jsem ji ke pomletému sádlu. K sádlu jsem přidala 1 PL ocet a všechno jsem dobře promíchala. Uložila jsem ho do ledničky.
  2. Připravila jsem těsto. K prosáté mouce jsem přidala sůl, vejce a 1 PL ocet. Během promíchávání jsem přidávala vlažnou vodu a zamísila jsem těsto. Těsto se musí dobře vypracovat. Musí být hladké a nelepivé. Použila jsem 250 ml vlažné vody. Záleží i od mouky, kolik potřebuje přijmout vody na polotuhé těsto.
  3. Těsto jsem rozválela a natřela jsem ho třetinou sádla. Přeložila jsem ho zleva do prava a z prava do leva. Pak od vrchu do středu a od spodu na střed. Zakryla utěrkou a nechala odpočívat 20 min. Pak jsem těsto otočila opačně rozválela a natřela jsem ho druhou částí sádla. Opět následovalo překládání od vrchu do středu, od spodu do středu, dokončila přeložením od spodu do středu a od vrchu na střed a nechala jsem ho odpočívat 20 min. Potřetí jsem opakovala natírání a přeložení. Hotové odpočaté těsto jsem rozválela na tloušťku půl centimetru. Uložila jsem nádivku. Těsto jsem svinula a natřela rozšlehaným vejcem. Natírám vejcem zásadně na pracovní desce a to jen proto, že stečené vejce se může přilepit o plech a zabrání těstu naskočit. Troubu jsem nechala vyhřát na 200 st. a pekly se 25 min.
  4. Upečené ještě na plechu jsem posypala moučkovým cukrem. Vynikající, křehké a křupavé rohlíky s famózními náplněmi. Rohlíky ze sádla jsou přesně takové křehké jako z listového těsta. Přeji vám dobrou chuť.

  5. Příprava nádivek. Všechny nádivky do mých koláčů dělám tímto způsobem. Smíchala jsem mletý mák s jahodovým džemem. Nezvyknu už k němu nic přidat, protože moje domácí džemy jsou dochucené již během vaření. Tvarohovou jsem smíchala s meruňkovým džemem a přidala jsem vanilkový cukr. Ořechovou jsem smíchala s broskvovým džemem. Všechny džemy už obsahují dostatečné množství cukru, takže už nic nepřidávám.

Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *