Snickers trojúhelníky


SUROVINY

Základ:

65 gmáslo
50 gmoučkový cukr
60 gčajové pečivo
50 glískové ořechy
25 ghořká čokoláda
1/2 lžícenutella
troškarum

Karamel:

25 gkr. cukr
60 mlsmetana
60 mlmléko
1 a 1/2 lžícehladká mouka
25 gmoučkový cukr
1 bal.vanilkový cukr

Dále budeme potřebovat:

90 garašídy
4 lžícenutella
120 ghořká čokoláda
4 lžíceolej
trochacitronová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Nejdříve si připravíme karamel. V malé misce si smícháme 25 g moučkového cukru s vanilkovým cukrem, moukou, studeným mlékem a smetanou. Do druhé misky dáme kr. cukr a zkaramelizujeme ho na ohni. Následně odstavíme z ohne a za stálého míchání přidáváme směs mléka a smetany. Když masu spojíme, vrátíme na oheň a vaříme – neustále mícháme. Hustý karamel odstraníme z ohně a necháme vychladnout.
  2. Máslo si roztopíme na mírném ohni, přidáme moučkový cukr a vaříme za stálého míchání cca 3-5 minut. Dostaneme homogenní hmotu, kterou odstavíme z ohně. Čokoládu spolu s nutelou trochu zahřejeme, aby dostali tekutou formu a přidáme k směsi másla a cukru. Přidáme podrcené sušenky a mleté lískové ořechy a vše důkladně promícháme. Ochutíme rumem. V případě, že máme směs velmi suchou, přidáváme víc rumu.
  3. Připravíme si formu ve tvaru trojúhelníku (35 x 9 cm) a vyložíme ji potravinářskou fólií.
  4. Navrstvíme 1/3 základu a pořádně utlačíme prsty. Potřeme 2 lžícemi nutely a posypeme nahrubo nasekanými arašídy. Rovnoměrně nalijeme vlažný karamel a posypeme zbylými arašídy a lžící přitlačíme.
  5. Navrstvíme zbylou nutellu (2 lžíce) a uhladíme. Navrstvíme zbývající základ a pozatláčame, abychom vytlačili vzduch. Dáme do ledničky odpočívat.
  6. Připravíme si polevu. Čokoládu si rozpustíme ve vodní lázni a přidáme olej, trošku citrónové šťávy. Trojúhelník vyjmeme z lednice (odpočíval cca 3 hodiny) a vyjmeme ho z formy. Polijeme polevou a necháme ztuhnout. Dobrou chuť!


Like it? Share with your friends!

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *