Tiramisu


0
13 shares

Pravé italské tiramisu – to je především mascarpone, vajíčka, káva a Amaretto. Jedná se o nepečený dezert (když nepočítáme piškoty), takže i vajíčka jsou samozřejmě syrová. Proto to nejdůležitější na tomto dezertu jsou čerstvá vajíčka od spokojených slepiček. Pokud máte možnost, použijte vejce domácí, pokud ne, kupte si raději vajíčka v bio kvalitě. Mascarpone nenahrazujte ničím jiným a pokud je to možné, použijte Amaretto. I s rumem je dezert samozřejmě dobrý, ale té pravé chuti dosáhnete pouze s pravými a kvalitními ingrediencemi.

Tiramisu je poměrně vlhké a já ho nejraději připravuji do formy, skleniček nebo malých kelímků. Ale dá se připravit i jako dort, který poskládáte v dortové formě. Pro milovníky tiramisu to bude ideální narozeninový dort. Můžete ho ozdobit jahodami a mátou. Já jsem ho ještě obklopila Kitkat-sušenkami a měl opravdu velký úspěch.

  • 500 g mascarpone
  • 3 vajíčka
  • 3 lžíce moučkového cukru nebo javorového sirupu (můžete přidat podle chuti)
  • šálek silné kávy
  • 3 lžíce Amaretta (pokud nemáte Amaretto, můžete ho nouzově nahradit rumem)
  • cukrářské piškoty (já používám špaldové)
  • kakao

POSTUP

Nejdříve vyšleháme bílky v tuhý sníh a žloutky s cukrem nebo javorovým sirupem. Do žloutků poté postupně zašleháme mascarpone a nakonec vmícháme i sníh. Krém máme hotový.

Uvaříme si silnou kávu a smícháme ji s Amarettem. Do této kávové směsi namáčíme piškoty a skládáme je do skleniček, nebo na dno dortové formy. Poté dáme na piškoty vrstvu krému, na kterou prosejeme trochu kakaa. Dále pokračujeme stejným způsobem, dokud skleničku nebo formu nenaplníme. To znamená namočené piškoty, krém, kakao.

Pokud se chystáte tiramisu ihned podávat, nebojte se piškoty pořádně namočit, aby byly hezky měkké. Pokud budete dezert podávat třeba až další den, piškoty změknou a chutě se správně rozleží a propojí. Vršek tiramisu posypeme trochu větší vrstvou kakaa. Hotové tiramisu necháme několik hodin (nejlépe přes noc) odležet v ledničce.


Like it? Share with your friends!

0
13 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *