Tvarohový tunel


0
1 share

SUROVINY

Těsto:
5 ksvajec
100 gkrystalu
špetkasoli
3 lžícekvalitního holandského kakaa
Tvarohová náplň:
130 gzměklého másla
130 gmoučkového cukru
500 gměkkého vaničkového tvarohu (použila jsem plnotučný od Madety)
1 lžičkarumové tresti

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Na výrobu jsem použila nedávno zmíněný recept na roládu bez mouky. Jen jsem si trošku upravila velikost plechu… položila jsem na svůj velký nízký plech (42x32cm vnitřní rozměr) obrácenou formu na srnčí hřbet a tím jsem ho zmenšila cca o jednu čtvrtinu. Prostě vznikla téměř čtvercová forma o hraně cca 32cm. Dno jsem vystlala pomaštěným pečícím papírem.
  2. Bílky s cukrem a se špetkou soli ušleháme do husté pěny, pak po jednom zašleháme žloutky a nakonec už jen metličkou vmícháme kakao. Těsto nalijeme do formy vystlané pomaštěným pečícím papírem a pečeme cca 12-15 minut na 180 stupňů. Necháme zcela vychladnout.
  3. Z hotového korpusu odřízneme široký pás, který bude sloužit jako “poklička”. Formu na srnčí hřbet vyložíme potravinářskou fólií a těsto do ní opatrně urovnáme, přečnívající těsto odřízneme… a nyní je ta správná chvíle povolat schopného “likvidátora”, který nás těchto přebytků hravě zbaví.
  4. Vzniklý “žlábek” plníme střídavě tvarohovou náplní a libovolným ovocem dle chuti a možností, já dala pokrájené kompotované broskve. Hotové zakryjeme odloženým plátem těsta, lehce zatížíme a dáme na dvě hodinky do lednice zatuhnout. Pak už jen vyklopíme, můžeme samozřejmě polít třeba čokopolevou a servírujeme.
  5. Tvarohová náplň: 130g změklého másla, 130g moučkového cukru (příště dám možná malinko míň), 500g měkkého vaničkového tvarohu (použila jsem plnotučný od Madety), 1 lžička rumové tresti.
  6. V misce vyšleháme do pěny máslo s cukrem a poté přišleháme tvaroh a rumovou esenci.
  7. Pozn.: Na ozdobu použity opět kandované sedmikráskové květy. Stále jsou v super kondici.

Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *