Vanilkové věnečky


0
1 share

SUROVINY

Těsto:

65 mlolej
150 mlvoda
špetkasůl
120 ghladká mouka
3 ksvejce

Na krém:

500 mlmléko
2 ksvanilkový pudink
8 lžícecukr
3 lžícehnědý rum
250 gmáslo

Poleva:

moučkový cukr
citronová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. V hrnci s tlustým dnem přivedeme k varu vodu s olejem a solí. Až se bude voda vařit, přisypeme mouku a za stálého míchání na mírném ohni vaříme cca 5 minut (těsto se nesmí přichytávat k hrnci). Poté hrnec odstavíme a vešleháme vejce – těsto bude mít táhlou lepkavou konzistenci (něco jako žvýkačka).
  2. Začnu cukrářským sáčkem vytvářet malá kolečka na plech s pečícím papírem. Vložím do trouby předehřáté na 180°C a budu péct cca 25 minut – věnečky musí být na pohmat tvrdé (až začnou věnečky zlátnout, tak troubu ztlumím na 150°C).
  3. POZOR!!! Troubu neotevírejte dříve jak po 15 minutách, jinak vyběhlé věnečky spadnou. Ještě teplé je rozkrojím a nechám vychladnout.
  4. Uvaříme hustý pudink (mléko, pudink a cukr). Po uvaření hned posypu vršek pudinku lehce cukrem – neudělá se po vychladnutí škraloup (někdy používám na posyp vanilkový cukr). V míse si vyšlehám změklé máslo, do kterého zašlehám rum a po troškách budu přidávát studený pudink, šlehám tak dlouho až bude krásně hladký krém.
  5. POZOR – pudink musí být opravdu studený, jinak se krém srazí. Takto vyšlehaný krém si dám na chvilku do ledničky – lépe se s ním pak pracuje.

Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *