Suroviny
-
Na výpečky
- 1000 g vepřové plece b.k. s kůží
- 6 stroužků česneku
- sůl, pepř
- lžíce drceného kmínu
- 2 lžíce sádla
- 2 velké cibule
- 300 ml vody k podlévání
-
Na špenát
- 700 g mraženého listového špenátu
- 2 lžíce sádla
- 1 cibuli
- 4 stroužky česneku
- sůl, pepř
- 2 lžíce hladké mouky
- 150 ml 12% smetany na vaření
Postup
- Maso pokrájíme na kostky velikosti sousta, osolíme, opepříme, okmínujeme a vetřeme prolisovaný česnek. Do pekáčku dáme sádlo, na kostičky pokrájenou cibuli, přidáme maso, podlijeme šálkem vody, přiklopíme a dáme do trouby na 160°C. Pečeme cca 2 hodiny.
- Během pečení podle potřeby maso podléváme vodou a několikrát obrátíme, aby se opeklo hezky ze všech stran. Pak teplotu zvýšíme na 200°C, sundáme poklici a dopékáme na barvu. Jakmile je maso i cibule hnědá, maso měkké, máme hotovo.
-
Špenát
- Na rozpáleném sádle osmahneme dosklovata na kostičky nakrájenou cibuli. Přidáme mouku a vymícháme světlou jíšku. Přidáme zčásti povolený špenát, smetanu, osolíme, opepříme, přidáme česnek a pod pokličkou na mírném plameni necháme provářet.
- Tyčovým mixérem trochu promixujeme a doladíme chutě. Je-li potřeba, přidáme vodu. Vhodnou přílohou je bramborový knedlík.
0 Comments