Zákusek růžový sen – fotopostup


0
2 shares

SUROVINY

Těsto:

8 ksvejce
8 PLkrystalový cukr
8 PLmalinový pudinkový prášek malinový
1 bal.prášek do pečiva

Krém:

700 mlmléka
2,5 bal.pudinkový prášek malinový
100 gmáslo
100 gmoučkový cukr
1 PLkoňak
1 bal.želatina za studena

Kromě toho:

1 baldětské piškoty kulaté
4 PLbroskvový džem
100 mlsirup libovolný

Šlehačková vrstva:

300 mlšlehačka 33%
2 PLkrystalový cukr
2 bal.Smetafix

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z 8 vajec jsem si připravila 2 stejné těsta. Celá vejce jsem vyšlehala s cukrem do pěny. Smíchala jsem malinový pudinkový prášek s práškem do pečiva a v malých dávkách jsem prosála do těsta.
  2. Plech 27×37 cm. jsem vystlala papírem na pečení. Těsto jsem vylila na plech. Pekla jsem na 180 st. v předehřáté troubě 10 min.
  3. Zatím co se pekl první korpus, připravila jsem si těsto i na druhý korpus, který se pekl tak jako ten první. Upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce.

  4. V mléce jsem utřela pudinkové prášky a uvařila jsem hustou kaši, kterou jsem nechala dobře vychladiť. Máslo s cukrem jsem utřela do pěny, přidala jsem koňak. Podle návodu na sáčku jsem vymíchala v teplé vodě želatinu za studena. Do máslové hmoty jsem v malých dávkách vmíchala vychladlý pudink. Do želatinové hmoty jsem po lžíci přidávala hotový krém a dobře vyšlehala mixérem. Krém jsem rozdělila na 3 stejné části a uložila do lednice ztuhnout.

  5. Sestavila jsem koláč. Na podnos jsem uložila první korpus, který jsem natřela horkým broskvovým džemem. Na džem jsem natřela první část krému. Na krém jsem uložila v sirupu máčené dětské piškoty. Na piškoty jsem uložila druhou část krému. Na krém jsem položila druhý korpus a natřela jsem ho třetí částí krému. Hotový koláč jsem uložila na 4 hodiny do chladničky.

  6. Šlehačku a cukr jsem vymíchala. Přidala jsem Smetafix a ještě dobře promíchala na hostou hmotu. Na těsto jsem natřela šlehačkovou hmotu a uložila na 2 hod. do chladničky.

  7. Na zdobení jsem utřela šlehačku s jahodovým džemem a přidala jsem smetafix. Vložila jsem ji do cukrářského sáčku a hotový dobře vychlazený koláč jsem ozdobila. Krájela jsem ho horkým nožem. Jahody jsem nakrájela na plátky a ozdobila. Zákusek je velmi lehoučký, nadýchaný a chutný. Přeji vám dobrou chuť.


Like it? Share with your friends!

0
2 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *