Zde je návod, jak si vyrobit domácí koňak. A nebude se lišit od toho z obchodu!


0
1 share

Nedávno mě navštívila moje teta, dobrá a srdečná žena, ale o tom nechci vyprávět. Přinesla spoustu dobrot, včetně láhve koňaku. Tento koňak nás všechny oslovil: úžasná vůně i chuť…

Jako u drahého kupovaného koňaku. Ptali jsme se jí, kde ho získala a proč utrácela peníze za tak drahý nápoj. Teta se jen pousmála a prozradila nám, že si ho nekoupila, ale udělala ho doma.

Získali jsme recept a nyní vám ho prozradíme. Ukázalo se, že výroba domácího koňaku není až tak složitá věc.

Jak si vyrobit domácí koňak

Složení

  • 3 l kořalky nebo vodky
  • 2 pol. lžíce dubové kůry
  • špetka mletého muškátového oříšku
  • špetka kardamomu
  • 3 pol. lžíce cukru

Příprava

1. Nejprve několik informací o přísadách. Zvolte vodku nebo kořalku, to záleží jen na vás. Je tam malý chuťový rozdíl, ale to není rozhodující. Dubovou kůru lze zakoupit v lékárně.

Doporučujeme ji předem namočit do vroucí vody asi na 10 minut, nechte ji uschnout a teprve pak ji dejte do nápoje. Kůru můžete nahradit stejným množstvím dubových lístků.

2. Teď přistupme k samotné přípravě. Rozpusťte cukr v malém množství kořalky, tím si vytvoříte karamelový sirup. Vložte všechny ingredience do nádoby, zalijte kořalkou a pak přidejte sirup.

3. Vše dobře protřepejte a položte na temné místo. Je třeba vyčkat nejméně dva týdny, ale ne více než měsíc, aby kořalka neabsorbovala příliš mnoho taninů z dubové kůry.

4. Po získání bohaté barvy a chuti je třeba extrakt přefiltrovat. Pak jej rozlejte do lahví a dejte znovu zpátky na temné místo, ale tentokrát asi na půl roku. A váš nejlepší domácí koňak je hotov!

Koňak z kořalky s přidáním dubové kůry není žádná chemická náhražka, ale živý, ušlechtilý nápoj a ještě vlastnoručně vyrobený. Skuteční odborníci v této věci říkají, že koňak se stává obzvláště lahodným a chutným, pokud ho necháte uležet dva roky.

S každým měsícem nápoj získává stále bohatší a jemnější chuť. Prostě skvělý recept!

Už jste si někdy dělali domácí koňak? Možná znáte ještě pár triků při jeho výrobě? Podělte se o ně v komentářích!


Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *