Jak správně připravit dokonalé těsto na roládu?


0
1 share

SUROVINY

5 ksžloutek
1 gsůl
50 gkrystalový cukr
5 ksbílek
70 gkrystalový cukr
90 ghladká mouka
2 gprášek do pečiva
50 gmléko
50 golej

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Žloutky se solí a kr. cukrem (50 g) vyšleháme do tuhé pěny. Odložíme bokem a vyšleháme bílky spolu s cukrem do tuhé pěny v druhé misce. Cukr přidáváme na třikrát. Vždy postupně.

  2. Když máme ušlehaný tuhý sníh z bílků, přimícháme k němu vyšlehanou žloutkovou hmotu. Opatrně pouze metličkou promícháme.

  3. Přidáme prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a znovu pouze zlehka promícháme.

  4. V misce smícháme olej a mléko. Přidáme trochu těsta a mícháme, dokud nedostaneme jednotnou hmotu, kterou následně vylijeme k zbývajícímu těstu a promícháme.

  5. Připravené těsto navrstvíme na plech s pečícím papírem a pěkně urovnáme. Pár krát poklepeme o pracovní desku, abychom neměli v těste bubliny a dáme péct do předem vyhřáté trouby.

  6. Pečeme při teplotě 170 stupňů půl hodinu. Potom těsto vyjmeme, otočíme vzhůru nohama a opatrně stáhneme pečící papír. Odřízneme kraje, abychom měli pěknou roládu.

  7. Rolovat budeme od kratší strany. Jednu kratší stranu ostrým nožem šikmo odřízneme, aby se nám roláda po srolování pěkně uzavřela. Opačnou stranu ostrým nožem pouze nadkrojíme tak, abychom měli tři zářezy – pruhy vedle sebe (neprekrojíme úplně, uděláme pouze zářezy).

  8. Potřeme krémem podle vlastní chuti (já potírala nutellou, kterou jsem rozmíchala v troše mléka) a srolujeme.
  9. Zabalíme do papíru na pečení a odložíme na minimálně hodinu do chladničky. Krájíme ostrým nožem.


Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *