Recept na pravý maďarský guláš. Až vyzkoušíte tento recept jinak už guláš dělat nebudete!


0
14 shares

Pravý a chutný maďarský guláš z hovězího masa je oblíbenou pochoutkou nejen v Maďarsku, ale i u nás. Lahodná chuť, sytá červená barva a omamná vůně přitáhne ke stolu každého gurmána.

Důležité je zapamatovat si, že maďarský guláš se nezahustí ani moukou, či bramborami a nejdůležitější je základ.

Co budeme potřebovat:

1kg hovězího masa, použít však můžete i vepřové při kterém je čas přípravy kratší

2-3 ks cibule

4 ks rajčata

2 ks paprika čerstvá

2 PL paprika mletá sladká

1 KL paprika mletá pálivá

5 PL vepřového sádla nebo oleje

1 PL soli

Feferonky nebo chilli papričky

Postup:

Každý guláš se připravuje způsobem stejného poměru masa a cibule. Jinak to není ani při maďarském guláši, avšak poměr bereme objemově, ne váhově! Proto si do dvou misek zvlášť nakrájíme maso a cibuli. Při použití velkého množství cibule může být guláš příliš sladký.

Cibuli si nakrájíme na menší kousky a osmažíme ji na oleji nebo vepřovém sádle a na mírném ohni. Smažíme ji, dokud nepustí šťávu a nechytí barvu. Můžete ji nechat jemně zkaramelizovat. Potom přidáme čerstvě nakrájená rajčata. Dobré jsou i rajčata z plechovky, které jsou oloupaná a čerstvá. Dusíme dokud nezískáme červenou kaši a tekutinu necháváme odpařit.

Do vzniklé kaše, jako základu, přidáte mletou sladkou papriku a mletou pálivou papriku. Přidáte už připravené nakrájené maso a restujeme za stálého míchání dokud se maso nezatáhne. Do masa přidáte sůl. Následně můžete přidat podle chuti zelenou papriku, která zvýrazňuje vůni a pokud máte rádi pikantní věci, tak přidejte nakrájené feferonky nebo chilli papričky. Podlijeme trochou vody, promícháme, zakryjeme kastrol a necháme guláš dusit na mírném ohni.

Vodou podlévejte postupně, pravidelně promíchejte a sledujte, aby vřela. Maso dusíte, dokud není měkké a pokud jste použili hovězí maso, tak příprava trvá asi 2 hodiny, kdy se po tomto čase odpaří přebytečná tekutina, guláš se zahustí sám a maso je křehké.

K maďarskému guláši můžete podávat halušky nebo jak je u nás zvykem, domácí bílé knedlíky.

Přejeme Vám dobrou chuť.


Like it? Share with your friends!

0
14 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *