Čokoládová roláda s banánem


0
2 shares

SUROVINY

Těsto:

6 ksvejce
6 lžickr. cukr
3 lžícekakao
1/2 lžičkyprášku do pečiva

Náplň:

200 mlmléka
2 lžícehladká mouka
250 gmáslo
1 ksvejce
1 lžičkavanilkový cukr
2 lžícekakao
4 lžícemoučkový cukr
2 ksbanán

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů a připravíme si plech na pečení o velikosti 25 x 35 cm. Vyložíme ho papírem a pustíme se do přípravy těsta.
  2. Bílka a žloutky si oddělíme. Bílka si vyšleháme na tuhý sníh. Žloutky si vymícháme s cukrem do pěny a postupně přidáváme kakao, prášek do pečiva a spojíme. Nakonec přidáme vyšlehaný sníh z bílků a jemně vařečkou promícháme.
  3. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech a dáme péct po dobu 7-10 minut. Po upečení těsto srolujeme i s papírem a necháme ho vychladnout. Vychladlé těsto rozprostřeme a stáhneme papír.

  4. Do mléka si přidáme mouku a důkladně rozmícháme, abychom neměli hrudky. Dáme na mírný oheň a vaříme do zhoustnutí. Když je hmota hustá, odstavíme z tepla a přimícháme vajíčko. Důkladně spojíme a necháme vychladnout.
  5. Máslo si vymícháme do pěny a postupně přidáme vychladlou mléčnou směs.
  6. Vyšlehanou hmotu si rozdělíme na 2 části – jedna menší a druhá větší. Do větší části přidáme kakao, moučkový cukr a do menší části vmícháme vanilkový cukr. Důkladně spojíme.
  7. Upečený plát těsta potřeme bílou (vanilkovou) částí nádivky a na ni navrstvíme kakaovou část (trochu kakaové nádivky si necháme na ozdobení). Na okraj položíme celé banány a srolujeme.

  8. Vrch potřeme odloženou kakaovou náplní a ozdobíme podle sebe (můžeme posypat kakaem). Dáme do chladničky po dobu 2 hodin a podáváme. Dobrou chuť!


Like it? Share with your friends!

0
2 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *