Míša řezy na druhou


0
3 shares

Klasické Míša řezy zná nejspíš každý. Kakaovou chuť doplňuje tvarohový krém. Je to perfektní kombinace. Obyčejná, ale přesto výjimečná. Lehká a nadýchaná. K přípravě Míša řezů potřebujete jen několik základních surovin. Žádné složitosti a v tom je to kouzlo. Na kypřící prášek rovnou zapomeňte. Dobře našlehaná vajíčka udělají stejnou práci a těsto bude i bez prášku krásně nadýchané. Skvělá věc na Míša řezech je, že jsou v porovnání s jinými krémovými řezy docela rychle hotové. Těsto je rychle pečené a také rychle vychladne, takže můžete brzy promazávat. Běžné Míša řezy jsou pouze dvouvrstvé, já jsem je však zdvojnásobila. Vypadají tak ještě lépe a chutnají skvěle.

POTŘEBUJEME:

NA KORPUS:

 • 6 vajec
 • 6 lžic horké vody
 • 6 lžic polohrubé mouky
 • 3 – 4 lžíce cukru (já jsem použila třtinový, ale můžete dát i bílý)
 • 1 velká lžíce kakaa

NA KRÉM:

 • 1 máslo (250 g)
 • 3 vaničky tvarohu (750 g)
 • 1 lžička vanilky
 • 3 – 4 lžíce medu (podle chuti můžete přidat nebo ubrat)

NA POLEVU:

 • 50 ml mléka
 • 50 g hořké čokolády (nejlépe s vysokým obsahem kakaa)

POSTUP

Nejdříve oddělíme žloutky od bílků. Do bílků dáme asi lžíci cukru, aby se nám lépe vyšlehaly. Nesmíme je však přešlehat. Správně vyšlehané bílky jsou pevné, avšak takové krémové a drží při sobě. Přešlehané bílky jsou sice také pevné, ale trhají se a našlehané bublinky v nich rychle splasknou, naproti tomu správně vyšlehané bílky hezky drží i při vmíchání do těsta.

Poté našleháme žloutky se zbylým cukrem. Buďte při šlehání trpělivý a tak pět minut jim věnujte. Měla by nám vzniknout hustá světle žlutá pěna. Je to důležité, protože bez použití prášku do pečiva musíme těsto načechrat. Do našlehaných žloutků potom zašleháme postupně lžíci po lžíci horkou vodu, poté mouku a nakonec vmícháme kakao.

Do těsta jemně vmícháme vyšlehané bílky a přelijeme na plech vyložený pečicím papírem. (Můžete ho samozřejmě vymazat a vysypat, ale těsto se z plechu hůře dostává, zatímco z pečícího papíru jde lehce sloupnout.) Korpus vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 180 °C asi 10 – 15 minut. Těsto hlídejte, je opravdu rychle pečené. Vyndáme ho z trouby a necháme vychladnout.

Zatímco nám těsto chladne, připravíme si krém. Nejdříve utřeme máslo s medem a poté do něj zašleháváme tvarohy. Máslo si předem vyndáme z ledničky, aby nám trochu změklo. Doporučuji ale vyndat i tvarohy, aby měli stejnou teplotu jako máslo, které by se mohlo srazit, a vznikly by v krému hrudky. Nakonec do krému zašleháme i vanilku.

Vychladlý korpus překrojíme napůl (pokud chceme mít klasickou nízkou buchtu, samozřejmě nemusíme). První polovinu potřeme polovinou krému, přiklopíme druhou polovinou a navrch navrstvíme zbytek krému.

Mléko na mírném plameni zahřejeme a nalámeme do něj čokoládu. Důkladně směs promícháme (nejlépe metličkou) a polijeme rozpuštěnou čokoládou poskládané Míša řezy. Řezy necháme v ledničce ztuhnout a můžeme podávat.


Like it? Share with your friends!

0
3 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *