Neodolatelný makový dort s ovocem


0
1 share

SUROVINY

Cesto 2x:

3 ksbílek
3 lžícekrystalový cukr
3 lžícemák
1 lžícepolohrubá mouka
1/2 bal.prášek do pečiva

Ovocná vrstva:

450 glesní ovoce
3 lžícekrystalový cukr
1 lžícevoda
1 bal.vanilkový pudink
100 mlvoda

Krém:

6 ksžloutek
8 lžickrystalový cukr
30 gbramborový škrob
1 bal.vanilkový pudink
500 mlmléko
100 gbílá čokoláda
100 gmáslo
200 mlsmetana ke šlehání

Poleva:

150 gčokoláda
150 gsmetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, přidáme mouku, prášek do pečiva a mák. Promícháme a těsto navrstvíme do kulaté pečící formy (dno jsme vyložili pečícím papírem) a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů 15 minut. Po upečení necháme na mřížce vychladnout. Takto připravíme ještě jedno těsto.
  2. V hrnci necháme sevřít lesní ovoce se lžící vody. Přidáme cukr. Když ovoce začne vřít, rozmixujeme ho tyčovým mixérem. Přidáme pudink, který jsme rozmíchali ve vodě a uvaříme hustou ovocnou hmotu, kterou ještě horkou natřeme na upečená těsta. Necháme vychladnout.
  3. Žloutky utřeme s cukrem do pěny, přidáme 200 ml mléka, škrob a vanilkový pudink. Promícháme. V hrnci dáme sevřít 300 ml mléka, přidáme žloutkovou hmotu a vaříme do zhoustnutí. Do horkého přidáme čokoládu a máslo. Mixováním necháme rozpustit. Pak odstavíme a necháme vychladnout. Po vychladnutí do krému přidáme vyšlehanou šlehačku.
  4. Připravíme si formu, ve které jsme pekli těsto. Na dno uložíme jedno těsto s ovocnou vrstvou, navrstvíme polovinu krému a uložíme druhé těsto s ovocnou vrstvou. Naneseme druhou polovinu krému a pěkně uhladíme. Na vrch naneseme polevu – do čokolády dáme horkou smetanu ke šlehání a mícháním ji rozpustíme. Odložíme do chladničky ztuhnout. Krájíme ostrým nožem a podáváme.

Like it? Share with your friends!

0
1 share

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *