Vynikající borůvkový dort s mascarpone krémem


0
2 shares

SUROVINY

Těsto:

5 ksvejce
5 PLkr. cukr
5 PLhladká mouka
5 PLolej
5 PLvoda
2 PLkakao

Krém:

2 bal.mascarpone
2 bal.smetana ke šlehání
dle chuticukr

Ovocná vrstva:

borůvky
voda
bramborový škrob
cukr

Na ozdobu:

kokos
kakao
rafaelo kuličky

POSTUP PŘÍPRAVY

 

  1. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, přidáme jeden žloutek po druhém, pak olej, vodu a nakonec i prosátou mouku smíchanou s prosetým kakaem. Promícháme a nalijeme do formy, kterou jsme vyložili papírem na pečení. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů asi 25 minut. Po upečení ihned vyjmeme z formy, přetočíme dnem vzhůru, abychom měli rovný povrch nahoru a necháme na mřížce vychladnout.
  2. Mascarpone spolu se smetanou a cukrem vyšleháme do hladkého tuhého krému.
  3. Borůvky dáme do hrnce, ochutíme je cukrem, přidáme trošku vody, aby je nepřipálilo a následně je necháme přejít varem. Já jsem je nemixovala, nechala jsem je vcelku. Když sevřely, přidala jsem bramborový škrob, který jsem rozmíchala v troše studené vody. Necháme zhoustnout za stálého míchání a odstavíme … necháme vychladnout.
  4. Korpus překrojíme na polovinu, potřeme ho 3/4 krému. Po krajích uděláme jako kdyby zábranu (navrstvíme cukrářským sáčkem krém tak, aby se do středu dala navrstvit borůvková hmota a aby nevytékala ven) a navrstvíme borůvkovou hmotu. Položíme korpus, jemně ho zatlačíme a necháme ztuhnout v lednici alespoň na hodinku.
  5. Potom povrch dortu potřeme zbylým krémem, ozdobíme kakaem, kuličkami, kokosem. Fantazii se meze nekladou.

Like it? Share with your friends!

0
2 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *