Perfektní trik na přípravu řízků: Přidejte do strouhanky tuto surovinu a budou mnohem chutnější!


0
3 shares

Chystáte na zítřejší oběd oblíbenou klasiku – řízky smažené v trojobalu? Máme pro vás skvělý tip, díky kterému budou řízky ještě chutnější, než kdykoliv předtím. Neváhejte a vyzkoušejte to, nakonec, toto vylepšení používají i profesionální šéfkuchaři v nejlepších restauracích.

Červenou papriku a chilly lupínky

Pokud máte rádi trošku ostřejší řízky, vyzkoušejte do strouhanky přimíchat i trochu červené papriky a chilly lupínky. Můžete tak připravit výborné “ďábelské řízky”.
máslové sušenky

V Česku se řízky podávají téměř vždy potřené máslem. Pokud chcete dodat řízečkům vábivou vůni i bez másla, stačí, když do strouhanky jednoduše přisypete trochu namletých máslových sušenek. Řízky budou krásně vonět máslovým aroma.

Sušený zázvor

Chcete-li trošku exotičtější chuť, doporučujeme 1 lžičku mletého zázvoru. Přimíchejte zázvor do strouhanky a obalujeme jako obvykle. Řízky budou mít výraznou, jemně pikantní chuť.

Malá špetka kyseliny citronové v prášku

Přidejte do malou špetku kyseliny citronové v prášku do strouhanky a máte řízky, které jsou svěžejší a lépe je strávíte. Vyzkoušejte a budete mile překvapeni.

Arašídy nebo vlašské ořechy

Rozdrťte několik slaných arašídů, nebo vlašských ořechů a přidejte je do strouhanky, kterou obaléte řízky. Toto vylepšení dodá vepřovým řízkům úžasnou chuť. Navíc nemusíte solit ani jinak ochucovat, řízky budou mít výbornou chuť!

Sušený kopr

My, jako velcí milovníci kopru máme rádi vůni této aromatické bylinky z našich zahrad i v řízkách. Přidejte do strouhanky sušený a rozdrcený kopr, petrželku, nebo jiné vaše oblíbené bylinky. Budete mít krásné voňavé a nevídaně chutné řízky.

Drcené sušenky

Grahamové nebo máslové slané sušenky rozdrtíme nadrobno a přimícháme ke strouhance. Toto vylepšení dodá chuť vepřovým a drůbežím řízkům, ale rovněž smaženým filé. Stejně můžete do strouhanky přidat hrst drcených chipsů, chipsy s příchutí dodají výbornou kořeněnou chuť.

Kukuřičné lupínky

Můžete je přidat do strouhanky nebo jimi strouhanku zcela nahradit. Výsledek bude mnohem křupavější a dodá fantastickou chuť zejména drůbežím stehýnkům nebo prsům.

Sušený česnek

1-2 lžičky sušeného česneku ve strouhance řízky nejen skvěle ochutí, ale zároveň přidá fantastickou česnekovou vůni. Neváhejte přidat i nadrobno nasekanou petrželku.

Nadrobno nastrouhaný sýr

Nejlepší je parmezán. V italské kuchyni je neodmyslitelnou přísadou telecích řízků, výborně se však hodí i do vepřových či drůbežích řízků. Smíchejte strouhanku s parmazánem v poměru 2: 1.

Strouhaný kokos

Obyčejná kokosová moučka dokáže úžasně zjemnit drůbeží maso. Použijte ho při přípravě kuřecích nebo krůtích řízků, přimíchejte ho do strouhanky a sami uvidíte, jak skvělý bude výsledek


Like it? Share with your friends!

0
3 shares

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *